Gluténmentes édesburgonyás quiche szeletelve

Édesburgonyás tésztájú quiche (gluténmentes alternatíva)

A quiche francia eredetű sós pite, amely az évek során világszerte népszerű lett. Az édesburgonyás alap modern és egészséges alternatívát kínál a hagyományos lisztes tésztával szemben, különösen azok számára, akik gluténmentesen szeretnének étkezni. Technikailag a legfontosabb lépés az alap elő- és formázása. A vékonyra szeletelt édesburgonya megfelelően meg kell puhuljon az elősütés alatt, különben nyers maradhat a végeredményben. A pite formázásánál ügyelj arra, hogy a szeletek fedjék egymást, különben sütés közben hézagokat hagynak, amelyeken kifolyhat a töltelék. Ahogy a fokhagyma és a póréhagyma párolódik, az illat azonnal otthonossá varázsolja a konyhát. A spenót frissessége és a sajt selymessége harmonikusan egészíti ki az édesburgonya enyhén édeskés ízét. Ez a quiche ideális választás ebédre, vacsorára, de akár egy ünnepi asztalon is megállja a helyét.

Előkészület 25 perc
Elkészítés 45 perc
Teljes 1 óra 10 perc
1560 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 6
400 g Édesburgonya
4 db Tojás
150 ml Tejszín
100 g Reszelt sajt
100 g Spenót
2 gerezd Fokhagyma
1 db Póréhagyma
1 ek. Olívaolaj
1 tk.
0.5 tk. Bors
0.25 tk. Szerecsendió

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ

    Elkészítési Lépések

    1

    Melegítsd elő a sütőt 180°C-ra, és készíts elő egy 24 cm-es piteformát. Kend ki olívaolajjal, hogy ne ragadjon bele az alap.

    Használj kivehető aljú piteformát, hogy könnyebben tudd tálalni a quiche-t.

    2

    Az édesburgonyát hámozd meg és szeleteld vékony, kb. 2-3 mm vastag karikákra. Ezekből készítjük az alapot, nem pürét használunk!

    A szeleteléshez használhatsz zöldségszeletelőt, hogy egyenletes vastagságúak legyenek a karikák.

    3

    A szeleteket enyhén sózd meg, majd rétegezd körkörösen a piteformába úgy, hogy a széleken kissé fedjék egymást. Készíts egy peremet is a forma oldalán. Ez lesz a gluténmentes \'tészta\'.

    A sózás segít, hogy az édesburgonya kiengedje a nedvességét, és jobban megsüljön. A rétegezésnél ügyelj, hogy ne maradjanak hézagok.

    4

    Tedd az így elkészített alapot a sütőbe, és süsd 15 percig, hogy kissé megpuhuljon és megszilárduljon. Ez elősegíti, hogy a későbbi töltelék ne áztassa el.

    Ha az édesburgonya nagyon engedi a levét, öntsd le róla sütés közben.

    5

    Közben aprítsd fel a póréhagymát és a fokhagymát. Egy serpenyőben melegítsd fel az olívaolajat, majd dinszteld meg rajta a póréhagymát, és add hozzá a fokhagymát is. Amikor megpuhult, dobd rá a spenótot, és fonnyaszd meg röviden, 1-2 perc alatt.

    A póréhagyma helyett használhatsz vöröshagymát is. A spenótot alaposan mosd meg, mielőtt megfonnyasztod.

    6

    Egy tálban verd fel a tojásokat, keverd hozzá a tejszínt, reszelt sajtot, sót, borsot és egy csipet szerecsendiót. Ez adja majd a krémes tölteléket.

    A tejszín helyett használhatsz tejfölt is. A szerecsendió elhagyható, ha nem szereted.

    7

    Keverd össze a pirított zöldségeket a tojásos-tejszínes keverékkel. Ezután öntsd rá az elősütött édesburgonyás alapra, és simítsd el egyenletesen.

    A tölteléket óvatosan öntsd az alapra, hogy ne mozduljon el az édesburgonya.

    8

    Süsd a quiche-t 30-35 percig, amíg a töltelék megszilárdul és a teteje enyhén aranybarnára sül. Tűpróbával ellenőrizheted a közepét – ha nem ragad, elkészült.

    Ha a teteje túl gyorsan barnul, takard le alufóliával.

    9

    Hagyd pihenni 10 percig sütés után, így könnyebben szeletelhető. Melegen, langyosan vagy hidegen is finom.

    A pihentetés segít, hogy a töltelék megszilárduljon, és a quiche könnyebben szeletelhető legyen.