Földimogyorós perec tálalva

Földimogyorós perec

A földimogyorós perec egy könnyed és ízletes snack, amely a sós és a diós ízek egyensúlyára épít. A perec formája és ropogós textúrája tökéletes a ropogtatnivalók kedvelőinek. Az első földimogyorós perec receptet a 19. század végén egy amerikai pék találta fel, és hamarosan az egyik legnépszerűbb rágcsálnivalóvá vált. Ez az egyszerű, mégis ínycsiklandó étel minden korosztály számára elérhető és tökéletes választás, ha gyorsan szeretnél egy finom falatot készíteni.

Előkészület 15 perc
Elkészítés 30 perc
Teljes 45 perc
1600 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 10
500 g Búzaliszt
100 g Földimogyoró
20 g Élesztő
10 g Cukor
250 ml Meleg víz
2 ek. Olívaolaj
1 tk.
1 tk. Szódabikarbóna
1 l Víz a főzéshez

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén

    Elkészítési Lépések

    1

    Kezdjük a tészta előkészítésével. Egy nagy tálban keverd össze a lisztet és a sót.

    A só segít szabályozni az élesztő működését és ízesíti a tésztát.

    2

    A meleg vízhez add hozzá a cukrot, majd szórd bele az élesztőt. Keverd el, és hagyd pihenni 5-10 percig, hogy az élesztő felfutjon.

    A víz ne legyen túl forró, mert az elpusztítja az élesztőt. Ideális a langyos víz (kb. 35°C). Ha az élesztő nem fut fel, akkor valószínűleg lejárt a szavatossága, és újat kell használnod.

    3

    Ezután öntsd hozzá az élesztős keveréket a liszthez, majd add hozzá az olívaolajat is. Keverd össze alaposan, majd dagaszd meg a tésztát kézzel vagy dagasztó géppel körülbelül 10 percig, amíg sima és rugalmas lesz.

    Ha a tészta túl ragacsos, adj hozzá egy kevés lisztet. Ha túl száraz, adj hozzá egy kevés vizet. A tésztát addig dagaszd, amíg elválik az edény falától és rugalmas nem lesz.

    4

    Formázz belőle egy gömböt, és tedd vissza a tálba, majd takard le egy nedves konyharuhával. Hagyd pihenni 1 órát, hogy megkeljen.

    A nedves konyharuha megakadályozza, hogy a tészta kiszáradjon. A tésztát meleg helyen pihentesd, hogy gyorsabban megkeljen.

    5

    Amikor a tészta megkelt, borítsd ki a munkafelületre és oszd 8-10 részre. Minden darabot hengerré formázz, majd azokat pereccé csavarhatod.

    A munkafelületet lisztezd be, hogy a tészta ne ragadjon le. A perec formázásához sodorj hosszú, vékony kígyókat a tésztából, majd formázd meg őket.

    6

    Egy nagy fazékban forralj vizet, majd adj hozzá szódabikarbónát. Ebben a vízben blanszírozd a pereceket 1-2 percig, majd vedd ki őket egy szűrőkanállal.

    A szódabikarbónás víz adja a perecek jellegzetes ízét és színét. A blansírozás során a perecek kissé megpuhulnak, ami elősegíti a sütés során a megfelelő állag kialakulását. Ne hagyd a pereceket túl sokáig a vízben, mert széteshetnek.

    7

    Helyezd a pereceket sütőpapírral bélelt tepsire, majd szórd meg földimogyoró darabokkal. Előmelegített sütőben 200°C-on süsd 15-20 percig, amíg aranybarnára sülnek.

    A földimogyoró darabok helyett használhatsz más magvakat is, például szezámmagot, napraforgómagot vagy tökmagot. A sütési idő függ a sütőtől, ezért figyelj a perecekre, hogy ne égjenek meg.

    8

    Hagyd a pereceket egy kicsit hűlni, majd tálald. Jó étvágyat!

    A pereceket melegen a legfinomabbak, de hidegen is fogyaszthatók.