Garlic Gyoza tálalva szójaszósszal

Garlic Gyoza – extra fokhagymás

A gyoza japán változata a kínai jiaozi tésztabatyunak, amelyet Japánban finomabb, vékonyabb tésztával és ropogós-párolt textúrával tökéletesítettek. A Garlic Gyoza egy különleges csavart visz ebbe az ételbe: az extra fokhagymás töltelék intenzív, de mégis harmonikus ízvilágot nyújt. Ahogy a fokhagyma párolódik, az illata azonnal melegséget és étvágyat kelt. A pirult tészta illata és a töltelék mélysége felejthetetlenné teszi ezt a fogást. A tökéletes Garlic Gyoza titka az arányokban rejlik: a fokhagyma mennyisége legyen határozott, de ne nyomja el a hús és zöldségek ízét. A tészta redőzése segít abban, hogy jól záródjon, és főzés közben ne nyíljon ki. Ez a recept kiváló választás baráti vacsorákra, street food stílusú estékhez vagy különleges hétköznapokra is.

Előkészület 25 perc
Elkészítés 15 perc
Teljes 40 perc
720 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 4
20 db Gyoza tészta
300 g Darált csirkehús
150 g Apróra vágott káposzta
50 g Finomra reszelt sárgarépa
2 db Újhagyma
5 gerezd Fokhagyma
10 g Friss gyömbér
1 ek. Szójaszósz
1 ek. Szezámolaj
2 ek. Napraforgóolaj
100 ml Víz

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén
    SzójaSzója

    Elkészítési Lépések

    1

    Kezdd azzal, hogy előkészíted az alapanyagokat: aprítsd fel a káposztát és újhagymát, reszeld le a sárgarépát, majd hámozd meg és reszeld le az összes fokhagymát és a gyömbért is. Tipp: ha túl erős a fokhagyma íze, egy részét enyhén meg is piríthatod előre.

    A zöldségeket minél apróbbra vágd, hogy könnyen formázható legyen a töltelék.

    2

    Egy nagy tálban keverd össze a darált csirkehúst, káposztát, répát, újhagymát, fokhagymát, gyömbért, szójaszószt és a szezámolajat. Kézzel dolgozd össze alaposan. Tipp: érdemes kesztyűt használni, hogy ne maradjon fokhagymás szag a kezeden.

    A tölteléket kóstold meg nyersen, hogy ellenőrizd a fűszerezést. Ha szükséges, adj hozzá még sót, borsot vagy szójaszószt.

    3

    Tegyél egy gyoza lapot a tenyeredbe, helyezz a közepébe egy teáskanálnyi tölteléket. Nedvesítsd be a tészta széleit vízzel, majd hajtsd félbe, és csípj rá kis redőket. Tipp: a redőzés segít abban, hogy a töltelék ne szivárogjon ki főzés közben.

    Ha nincs időd redőzni, egyszerűen hajtsd félbe a tésztát, és nyomkodd le a széleit egy villával.

    4

    Egy tapadásmentes serpenyőben melegítsd fel a napraforgóolajat, majd helyezd bele a gyozákat lapos oldalukon. Pirítsd őket 2-3 percig, míg aranybarnák nem lesznek. Tipp: ne zsúfold túl a serpenyőt, különben párolódnak, nem sülnek.

    A gyozákat szép sorban helyezd a serpenyőbe, hogy egyenletesen süljenek.

    5

    Önts 100 ml vizet a serpenyőbe, fedd le, majd párold 6-7 percig, hogy a tészta átfőjön és a töltelék is elkészüljön. Tipp: ügyelj rá, hogy a víz elpárologjon teljesen, mielőtt levesszük a fedőt.

    A víz helyett használhatsz alaplevet is a gazdagabb ízért.

    6

    Vedd le a fedőt, és pirítsd tovább még 1 percig, hogy ismét ropogós legyen az aljuk. Ez a dupla textúra – puha és ropogós – teszi olyan különlegessé a gyozát.

    Ha az aljuk már elég ropogós, de a tetejük még nem sült meg eléggé, fordítsd meg őket, és pirítsd meg a másik oldalukat is.

    7

    Tálald frissen szójaszósszal vagy akár fokhagymás mártogatóval. Tipp: ha extra fokhagymás élményre vágysz, készíts fokhagymás chili olajat mellé!

    A mártogatóshoz keverj össze szójaszószt, rizsecetet, szezámolajat és apróra vágott újhagymát.