A hajdinalisztet és a búzalisztet egy nagy keverőtálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, majd elkeverjük. Ez segít a tészta egyenletes állagának elérésében.
A hajdinalisztnek erőteljesebb íze van, ezért érdemes búzaliszttel keverni, hogy ne legyen túl domináns. A lisztek átszitálása segít elkerülni a csomókat.
Az élesztőt elkeverjük a langyos vízben, majd hozzáadjuk a liszthez. Beleöntjük az olívaolajat is, majd elkezdjük összedolgozni a tésztát.
A víz ne legyen túl forró, mert az elpusztítja az élesztőt. Az olívaolaj segít a tésztának rugalmasabbá válni.
A tésztát addig gyúrjuk, amíg sima és rugalmas nem lesz. Ha ragad, kevés lisztet adhatunk hozzá, de ne túl sokat, mert kiszáríthatja a tésztát.
A tésztát addig gyúrd, amíg elválik az edény falától és sima felületű lesz. A hajdinaliszt hajlamosabb a ragadásra, ezért légy óvatos a liszt hozzáadásával.
Egy enyhén olajozott tálban lefedve kelesztjük kb. 1 órán át, amíg a duplájára nő.
A kelesztéshez meleg, huzatmentes helyet válassz. A tálat olajozd be, hogy a tészta ne ragadjon hozzá.
A megkelt tésztát lisztezett felületen átgyúrjuk, majd 4 egyenlő részre osztjuk, és mindegyiket kör alakúra nyújtjuk.
Az átgyúrás során a tésztából távoznak a gázok, és egyenletesebb lesz az állaga. A lisztezett felület megakadályozza, hogy a tészta leragadjon.
A paradicsomszószt elkeverjük a zúzott fokhagymával és az oregánóval, majd vékonyan megkenjük vele a tészták felét, ügyelve arra, hogy a széle szabadon maradjon.
A paradicsomszósz ízesítésével variálhatsz, de a fokhagyma és az oregánó jól illik a calzonéhoz. A széleket hagyd szabadon, hogy könnyen össze tudjad zárni a tésztát.
A paradicsomos részre rászórjuk a reszelt mozzarellát és a csíkokra vágott sonkát.
A töltelékkel variálhatsz ízlésed szerint. Használhatsz más sajtokat, zöldségeket vagy húsokat is.
A tésztát félbehajtjuk, a széleit lenyomkodjuk, majd egy villa segítségével jól összenyomjuk, hogy sütés közben ne nyíljon szét.
A széleket alaposan nyomkodd össze, hogy a calzone ne nyíljon szét sütés közben. A villa segít szép mintát adni a széleknek.
A calzonékat sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük, majd felvert tojással lekenjük, hogy szép aranybarna színt kapjanak.
A tojás segít a calzonéknak szép színt adni. A sütőpapír megakadályozza, hogy a calzonék leragadjanak.
Előmelegített sütőben 200°C-on kb. 20-25 perc alatt aranybarnára sütjük.
A sütési idő sütőfüggő, ezért figyelj a calzonékra. Ha túl gyorsan barnulnak, vedd lejjebb a hőfokot.
A kész calzonékat pár percig pihentetjük, majd melegen tálaljuk.
A pihentetés után könnyebben vághatók és fogyaszthatók a calzonék.
To provide the best experiences, we and our partners use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us and our partners to process personal data such as browsing behavior or unique IDs on this site and show (non-) personalized ads. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Click below to consent to the above or make granular choices. Your choices will be applied to this site only. You can change your settings at any time, including withdrawing your consent, by using the toggles on the Cookie Policy, or by clicking on the manage consent button at the bottom of the screen.