Kimchi Gyoza tálalva szójaszószos mártogatóval és újhagymával

Kimchi Gyoza – savanykás, csípős koreai stílus

A Kimchi Gyoza a japán és koreai konyha különleges fúziója, ahol a japán tésztabatyu találkozik a fermentált, csípős-savanyú kimchi karakteres ízvilágával. A gyoza hagyományosan kínai eredetű, de Japánban vált ikonikus étellé, míg a kimchi a koreai kultúra egyik legismertebb alapétele. A csípős, fermentált káposzta remekül kiegészíti a töltött batyu lágy tésztáját, legyen szó sertéshúsról vagy tofuval készült vegán változatról. A töltelék mélységét a fokhagyma és gyömbér fokozza, míg a pirított tészta ropogós kontrasztot ad a szaftos belsőnek. Ez a fogás tökéletes azoknak, akik szeretik az erőteljes ízeket, és szívesen fedeznek fel új kombinációkat. A kimchi gyoza önálló fogásként vagy ramen mellé is kiváló, szójaszószos vagy csípős mártogatóval még izgalmasabb élményt nyújt.

Előkészület 20 perc
Elkészítés 10 perc
Teljes 30 perc
610 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 4
20 db Gyoza tésztalap
150 g Kimchi (apróra vágva, lecsepegtetve)
100 g Darált sertéshús vagy tofu (vegán opció)
1 szál Újhagyma (apróra vágva)
1 gerezd Fokhagyma (reszelt)
5 g Gyömbér (reszelt)
1 ek. Szójaszósz
1 ek. Szezámolaj
1 ek. Olaj (sütéshez)
100 ml Víz (pároláshoz)

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén
    SzójaSzója

    Elkészítési Lépések

    1

    Egy keverőtálban keverd össze az apróra vágott és lecsepegtetett kimchit a darált hússal vagy tofuval, újhagymával, reszelt fokhagymával és gyömbérrel. Add hozzá a szójaszószt és a szezámolajat, majd dolgozd össze egységes masszává. TIPP: A kimchi levét jól csöpögtesd le, különben eláztatja a tölteléket!

    A kimchi levét kinyomkodhatod is, hogy biztosan ne legyen túl nedves a töltelék. Ha nagyon savanyú a kimchi, egy pici cukorral kiegyensúlyozhatod az ízét.

    2

    Minden gyoza tésztalapra tegyél egy teáskanálnyi tölteléket. A széleket nedvesítsd be vízzel, hajtsd félbe, és csípd össze csipkésen, hogy jól záródjon.

    A tésztaszéleket alaposan nyomkodd össze, hogy ne nyíljanak ki sütés közben. Ha nem vagy biztos a dolgodban, kenj egy kis tojásfehérjét a szélekre, mielőtt összenyomod.

    3

    Hevíts olajat egy tapadásmentes serpenyőben, és tedd bele a gyozákat úgy, hogy ne érjenek össze. Süsd őket 2-3 percig, míg az aljuk szép aranybarna lesz.

    Fontos, hogy a serpenyő elég forró legyen, különben a gyoza nem pirul meg szépen, hanem megfő. Az olaj mennyiségére is figyelj, ne legyen túl kevés, különben odaragad.

    4

    Öntsd hozzá a vizet, azonnal fedd le, és párold 5 percig. Ezután vedd le a fedőt, és pirítsd további 1 percig, hogy ismét ropogós legyen az aljuk.

    A víz mennyiségétől függően változhat a párolási idő. Figyeld, hogy a víz elpárologjon, és a gyoza alja újra ropogós legyen. Ha túl sok a víz, vedd le a fedőt korábban.

    5

    Tálald szójaszószos vagy csípős mártogatóval, friss újhagymával megszórva. TIPP: Egy kevés koreai csilipaszta (gochujang) a mártogatóban még autentikusabbá teszi.

    A mártogatóhoz adhatsz egy kevés rizsecetet is, hogy még frissítőbb legyen. A szezámolaj is jól illik a mártogatóba.