Miso Tofu Gyoza tálalva szójaszószos mártogatóval

Miso Tofu Gyoza – vegán, misóval gazdagítva

A japán konyha számos növényi alapú fogással rendelkezik, és ezek közül az egyik legizgalmasabb a tofuval és misóval gazdagított gyoza. A Miso Tofu Gyoza a hagyományos töltött tésztabatyu újragondolt, vegán változata. Ahogy a gyömbér és a miso aromája szétterjed a konyhában, a ropogósra sült tésztaréteg és a selymes tofu töltelék tökéletes egyensúlyt alkot. A gyozák elkészítése közben a textúrák és ízek harmóniája már az előkészítés során érezhető. A siker titka a jól fűszerezett, alacsony nedvességtartalmú töltelék, amely nem áztatja el a tésztát. Ez a recept nemcsak vegánoknak szól – mindenki számára ízletes és tápláló fogás lehet akár hétköznapra, akár különleges alkalmakkor.

Előkészület 25 perc
Elkészítés 15 perc
Teljes 40 perc
670 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 4
20 db Gyoza tészta
300 g Kemény tofu
150 g Finomra vágott kínai kel
50 g Reszelt sárgarépa
2 db Aprított újhagyma
2 gerezd Fokhagyma
10 g Friss gyömbér
1 ek. Sötét miso paszta
1 ek. Szójaszósz
1 ek. Szezámolaj
2 ek. Napraforgóolaj
100 ml Víz

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén
    SzójaSzója

    Elkészítési Lépések

    1

    A kínai kelt aprítsd finomra, sózd meg enyhén, hagyd állni 10 percig, majd nyomkodd ki. A tofut morzsold szét villával vagy nyomkodd át egy szűrőn. Reszeld le a sárgarépát, fokhagymát, gyömbért, és vágd finomra az újhagymát. Tipp: a tofut papírtörlőbe csomagolva is le lehet préselni, hogy kevesebb legyen benne a nedvesség.

    A kínai kel kinyomkodása nagyon fontos, különben túl nedves lesz a töltelék és nehéz lesz vele dolgozni.

    2

    Egy tálban keverd össze a tofut, káposztát, répát, fokhagymát, gyömbért, újhagymát, miso pasztát, szójaszószt és a szezámolajat. Jól dolgozd össze, míg homogén tölteléket kapsz. Tipp: érdemes megkóstolni, és ha szükséges, még egy kevés szójaszósszal ízesíteni.

    A töltelék ízesítésénél figyelj, hogy a miso paszta és a szójaszósz is sós, ezért óvatosan adagold őket.

    3

    Tegyél egy gyoza tésztalapot a kezedbe, tegyél bele egy teáskanálnyi tölteléket. A széleket nedvesítsd be vízzel, hajtsd félbe, majd formázz 3-4 kis redőt a szélén. Tipp: ügyelj, hogy a tészta jól záródjon, különben kifolyhat főzés közben.

    Ha nem sikerül redőket formázni, egyszerűen csak hajtsd félbe a tésztát és nyomkodd össze a széleit egy villával.

    4

    Egy serpenyőben melegíts fel 2 evőkanál napraforgóolajat közepes lángon. Helyezd bele a gyozákat, és pirítsd 2-3 percig, amíg az aljuk aranybarnára sül. Tipp: használj tapadásmentes serpenyőt, hogy könnyen ki lehessen venni őket.

    Az olajnak elég forrónak kell lennie, hogy a gyozák szépen megpiruljanak, de ne legyen túl forró, mert akkor megégnek.

    5

    Önts hozzá 100 ml vizet, azonnal fedd le, és párold 6-7 percig, hogy a tészta megpuhuljon, a töltelék pedig átmelegedjen. Tipp: ha a víz még nem párolgott el, de a gyozák már készen vannak, vedd le a fedőt, és forrald el a felesleget.

    A párolás során a gőz segít, hogy a tészta egyenletesen megpuhuljon.

    6

    Miután a víz elpárolgott, hagyd még 1 percig sülni fedő nélkül, hogy ismét ropogós kéreg képződjön. Tipp: egy kevés szezámolajat csepegtethetsz rá a végén a még gazdagabb ízért.

    A ropogós kéreg kialakításához figyelj, hogy ne mozgasd a gyozákat, amíg sülnek.

    7

    Tálald melegen szójaszósszal vagy misós mártogatóval. Tipp: keverj egy kevés miso pasztát vízzel és szójaszósszal, hogy selymes, ízgazdag szószt kapj.

    A mártogatóshoz adhatsz egy kevés rizsecetet vagy chiliolajat is.