Wasabi Gyoza tálalva szójaszósszal

Wasabi Gyoza – pikáns, különleges csavarral

A gyoza története Kínában kezdődött, majd Japánban vált népszerűvé sajátos sütési technikájával – a párolás és pirítás kombinációjával. A Wasabi Gyoza modern újragondolása a klasszikus receptnek, amely a japán wasabi karakteres csípősségét ötvözi a hagyományos hústöltelékkel. Ez a változat azoknak készült, akik nem félnek egy kis tűztől az ízvilágban. Egy hideg téli estén nincs is jobb, mint a Wasabi Gyoza meleg, illatos fogása az asztalon. A friss gyömbér és a csípős wasabi kombinációja átmelegít, és egyedülálló ízélményt nyújt. A tökéletes Wasabi Gyoza titka az arányokban és a megfelelő hőfokú sütésben rejlik. Ne spóroljunk az idővel a töltelék összeállításánál: minden apróra vágott zöldség és fűszer számít. A tészta legyen rugalmas, de ne túl vékony – így elkerülhető, hogy főzés közben kiszakadjon. Ideális választás egy hangulatos vacsorára vagy különleges vendéglátáshoz.

Előkészület 25 perc
Elkészítés 15 perc
Teljes 40 perc
700 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 4
20 db Gyoza tészta
300 g Darált sertéshús
150 g Finomra vágott kelkáposzta
2 db Apróra vágott újhagyma
2 gerezd Reszelt fokhagyma
10 g Friss gyömbér
1 ek. Szójaszósz
1 ek. Szezámolaj
1 tk. Japán wasabi paszta
2 ek. Napraforgóolaj
100 ml Víz

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén
    SzójaSzója

    Elkészítési Lépések

    1

    Készítsd elő az összetevőket: aprítsd fel a kelkáposztát és újhagymát, reszeld le a gyömbért és a fokhagymát. Tipp: a kelkáposztát sózd be, hagyd állni 5-10 percig, majd nyomkodd ki, így nem enged ki túl sok nedvességet főzés közben.

    A kelkáposzta nedvességtartalmának csökkentése elengedhetetlen a megfelelő állag eléréséhez. Ha nincs időd, alaposan csavard ki egy konyharuhával.

    2

    Egy tálban keverd össze a darált sertéshúst a kelkáposztával, újhagymával, gyömbérrel, fokhagymával, szójaszósszal, szezámolajjal és a wasabi pasztával. Kézzel dolgozd össze, hogy az ízek jól eloszoljanak. Tipp: ha nem szereted a nagyon csípőset, először csak fél teáskanál wasabit adj hozzá, és kóstolás után növeld.

    A töltelék ízének fokozásához adhatsz hozzá egy kevés rizsbort vagy szakét is. A szezámolaj mennyiségével is érdemes kísérletezni, a túl sok keserű lehet.

    3

    Helyezz egy gyoza tésztalapot a tenyeredbe, tegyél a közepére egy teáskanálnyi tölteléket. A széleit vízzel nedvesítsd be, majd hajtsd félbe és nyomkodd össze. Készíts kis redőket az egyik oldalán, hogy szebb és stabilabb legyen. Tipp: a redőzéshez kezdd az egyik szélétől, és haladj fokozatosan a másik végéig.

    A tésztalapok kiszáradásának elkerülése érdekében tartsd őket nedves konyharuhával letakarva, amíg nem használod fel őket. Ha a tészta nagyon ragad, használj egy kevés keményítőt a munkafelületen.

    4

    Egy tapadásmentes serpenyőben hevítsd fel a napraforgóolajat közepes lángon, majd helyezd bele a gyozákat úgy, hogy ne érjenek össze. Pirítsd 2-3 percig, amíg az aljuk aranybarnára sül. Tipp: ne mozgasd őket közben, különben nem lesz ropogós kéreg.

    A gyozák egyenletes pirításához használj egyenletes vastagságú serpenyőt. Ha nincs tapadásmentes serpenyőd, használj több olajat.

    5

    Önts 100 ml vizet a serpenyőbe, majd gyorsan fedd le, és párold 6-7 percig. Ez idő alatt a gyoza megpuhul és teljesen átfő. Tipp: ellenőrizd, hogy elpárolgott-e a víz, ha nem, hagyd még egy kicsit nyitva a fedőt.

    A fedőnek szorosan kell zárnia, hogy a gőz ne szökjön el. Ha nincs megfelelő fedőd, használj egy nagyobb tányért.

    6

    Ha elpárolgott a víz, vedd le a fedőt, és pirítsd még 1-2 percig, hogy ropogós legyen újra az alja. Tipp: ez az utolsó pirítás adja meg a jellegzetes textúrát – puha felül, ropogós alul.

    Vigyázz, hogy ne égesd oda a gyozákat! Ha túl gyorsan barnulnak, vedd lejjebb a hőfokot.

    7

    Tálald azonnal szójaszósszal vagy enyhén édes-savanyú mártogatóval. Tipp: kínálhatsz mellé még egy kevés wasabi szószt külön, azoknak, akik extra csípős élményre vágynak.

    A mártogatóshoz keverhetsz szójaszószt rizsecettel, szezámolajjal és egy kevés reszelt gyömbérrel. Friss korianderrel is megszórhatod.